kswiklogo

Informacja dla mieszkańców Gminy Mysłakowice

W związku z planowaną rozbudową oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach oraz w nawiązaniu do  wątpliwości i obaw związanych z przeróbką osadów ściekowych przedstawionych na zebrania wiejskim wsi Mysłakowice w dniu 27.11.2017r    KSWiK sp. z o.o. zachęca do obejrzenia programu Agropasja ODC 131.

 

W wymienionym materiale filmowym w 5 minucie rozpoczyna się przedstawienie  sposobu wytwarzania nawozu organiczno-mineralnego OrCal z osadów ściekowych. Wypowiadają się  m.in. przedstawiciele firmy Team-Rol sp. z o.o.oraz naukowcy . A najlepszym przykładem, że proponowana  technologia jest w zgodzie ze środowiskiem jest Gmina Turawa.

Mamy nadzieję, że prezentacja spotka się z Państwa zainteresowaniem oraz  w dużej mierze przybliży temat przetwarzania osadów ściekowych.

Nasza misja

„Woda – bezbarwna, pozbawiona zapachu i smaku, a jednak tak niezbędna wszystkim organizmom na ziemi….Bez niej przecież nie ma życia…”

Człowiek, by cieszyć się zdrowiem potrzebuje wypić dziennie około 2,5 litra wody, „dobrej” wody…Dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej zbudujemy  i zmodernizujemy w pełnym zakresie infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną na terenie czterech gmin: Kowar, Mysłakowic, Podgórzyna oraz Szklarskiej Poręby. Mamy nadzieję, że wskutek naszych działań  każdy mieszkaniec tych gmin będzie miał dostęp do wody czystej i zdatnej do picia…     Realizowana inwestycja  w istotny sposób przyczyni się do ochrony naszego wspólnego środowiska. Jesteśmy przekonani, że ścieki nie będą już trafiały na łąki, pola, czy do naszych górskich rzek.     Warto także wspomnieć, iż pośrednio efekty naszych działań pozytywnie wpłyną na zasoby przyrodnicze obszarów chronionych ustanowionych na terenach objętych inwestycją, w tym przede wszystkim na przyrodę  Karkonoskiego Parku Narodowy, Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

Wierzymy, że Projekt ten stanie się Projektem nas wszystkich !!! „Żyć ponadprzeciętnie w nieprzeciętnym regionie”

bip

partnerzy1